Щомісячні Архіви Сентябрь 2023

Дитяче свято козацької слави

Цьогоріч Україна вперше відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці, а разом із цим День українського козацтва та День захисника України за новоюліанським календарем 1 жовтня. Національний заповідник «Глухів» ці свята зустрів разом із першокласниками ЗОШ № 2 (учителька О.С. Мішкова), учнями 2-Б класу (учителька Т.І. Гавриленко) та 3-А класу (учителька К.І. Кудіна) ЗОШ № 3.

   

Дозвілля маленьких козаків та козачок було наповнене тематичними активностями...

Детальніше

Міжнародний день миру – спільність мрій про мир

 

Традиційно 21 вересня в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. У сучасних реаліях війни ми як ніколи об’єднані спільністю мрій про мир, адже його найвищу цінність відчула кожна людина в Україні.

 

З нагоди цього дня співробітники Національного заповідника «Глухів» для учнів 3-А класу Глухівської ЗОШ № 1 (учитель Н.С. Мартиненко) провели тематичний майстер-клас «Голуб миру: посланець гармонії»...

Детальніше

Пам’яті Юрія Коваленка

У Національному заповіднику «Глухів» вшанували пам’ять загиблого на Луганщині Юрія Олександровича Коваленка –кандидата історичних наук, дослідника, викладача, волонтера місії «Чорний тюльпан», воїна, митця, патріота.

 

Пройшло пів року, але до цієї втрати неможливо звикнути...

Детальніше

Зберігаючи спадщину: гуманітарний вантаж у музей на кордоні

Шановні друзі, пані Ірино Нікіфорова, заступниця голови громадської організації «Андріївсько-Пейзажна Ініціатива», Центр допомоги мистецтву України (Ukraine Art Aid Centre), Штаб порятунку спадщини! Щиро дякуємо вам за ініціативу та гуманітарну допомогу, яку ви вже не вперше надали Національному заповіднику «Глухів» у ці важкі часи війни.

   

Ваша безцінна підтримка допомагає нам зберігати українське культурне надбання, яке є важливим свідком історії країни, у місті на кордоні, у Глухові...

Детальніше

Край краси на полотнах Олександра Куліченка

5 вересня 2023 року у Національному заповіднику відбулося відкриття персональної художньої виставки Олександра Куліченка «З любов’ю до рідного краю».

   

На полотнах художника – мальовані горизонти та колорити рідної землі.

Олександр Куліченко – уродженець стародавнього селища Вороніж, що на Сумщині. З народження Богом та батьками йому прищеплена любов до природи та бажання передати поетику рідних краєвидів на полотні. Доля склалася так, що він не має професійної художньої освіти, проте, покладаючись на власні сили, інтуїцію й світорозуміння, зміг у своїх роботах досягти рівня академічного живопису...

Детальніше

Разом до знань та миру

1 вересня в Україні традиційно відзначають День знань. У темряві війни – це свято радості, посмішок і надії на світле майбутнє наших дітей та України.

   

Національний заповідник «Глухів» цього дня згуртував у окремих святкових локаціях та тематичних спілкуваннях вчителів, батьків, учнів глухівських шкіл. Незважаючи на складні обставини й виклики, співробітники Заповідника забезпечують продукування знань і національного контенту в українсько-російському прикордонні. Разом з глухівськими освітянами ми ведемо у яскравий світ знань і цікаві, незвідані подорожі наших дітей...

Детальніше