21 травня 2019 р. до конференц-зали Національного заповідника «Глухів» завітали студенти професійно-педагогічного коледжу Глухівського національного університету ім. О. Довженка. Для них, до 175-річчя від дня народження М.І. Мурашка (1844–1909) – живописця, засновника і керівника Київської рисувальної школи, уродженця Глухова, співробітники Заповідника підготували і провели інтерактивну лекцію «Геній Миколи Мурашка».
Неля Пінчук наголосила, що творча плеяда видатних майстрів пензля – глухівська родина живописців Мурашків – мала неабиякий вплив на розвиток українського художнього мистецтва.
Майбутніх педагогів ознайомили із життєвим і творчим шляхом М. Мурашка, його малярським доробком та плідною діяльністю на шляху створення Київської рисувальної школи. Головна увага була зосереджена на новітніх краєзнавчих дослідженнях шосткинських колег-науковців щодо таємниць родини Мурашків в цілому та іконописної діяльності художника М. Мурашка зокрема.
Виховний захід мав на меті популяризацію творчості талановитого глухівського митця, формування інтересу до національної культури через постать художника М. Мурашка. Закінчилася інтерактивна лекція переглядом короткометражної відеострічки «Живописець Микола Мурашко».
Залишити відповідь