Оглядова екскурсія по місту
Пішохідна екскурсія, що знайомить з історією Глухова від найдавніших часів і до наших днів, з пам’ятками історії та архітектури, містобудівними ансамблями, які збереглися з XVII-XX ст.
Маршрут: вул. Києво-Московська (Київська брама, будинок Лютого); Соборний майдан (Миколаївська церква, пам’ятний знак на місці садиби Бортнянських); площа Рудченка (пам’ятник М.Березовському та Д.Бортнянському); вул.Спаська (церква Трьох Анастасій з родинною усипальницею сім’ї Терещенків, Спасо-Преображенська церква, братська могила воїнів-визволителів); вул.Києво-Московська (прибутковий будинок А.Бештака, гуманітарно-просвітницький комплекс, дитячий притулок А.Терещенка, міське училище Ф.Терещенка, садиба Неплюєвих, повітове земство та міська дума.
Тривалість екскурсії — 2 год., протяжність — 3 км.
Оглядова екскурсія з вежі міського водогону
Екскурсія знайомить з пам’яткою архітектури і містобудування — вежею водогону, її конструктивними особли-востями, історією побудови, чудовою панорамою міста, що відкривається з оглядового майданчика.
Маршрут: вул.Терещенків (вежа водогону); підйом на вежу водогону (панорама міста).
Тривалість — 1 год., протяжність — 0,5 км.
Пішохідна екскурсія, що знайомить з храмами Глухова як пам’ятками історії, культури та архітектури.
Маршрут: Соборний майдан (Миколаївська церква); площа Рудченка (пам’ятник М.Березовському та Д.Бортнянському); вул.Спаська (Спасо-Преображенська церква, церква Трьох Анастасій з родинною усипальницею сім’ї Терещенків).
Тривалість — 1 год., протяжність — 0,5 км.
Глухів — столиця Гетьманщини
Пішохідна екскурсія, що знайомить з історією Глухова XVIII ст., пам’ятками архітектури періоду останньої столиці Гетьманщини, діяльністю гетьманів І.Скоропадського (1708- 1722), П.Полуботка (1722- 1724), Д.Апостола (1724-1732), К.Розумовського (1750-1763). Маршрут: Соборний майдан (Миколаївська церква); вул.Спаська (церква Трьох Анастасій, місце колишнього гетьманського двору); площа Рудченка (пам’ятник М.Березовському та Д.Бортнянському); вул.Києво-Московська (будинок повітовогоземства та міської думи на місці Другої Малоросійської колегії, Київська брама Глухівської фортеці).
Тривалість екскурсії — 2год., протяжність — 1,5 км.
Глухів Терещенків
Пішохідна екскурсія, що знайомить з діяльністю родини Терещенків як підприємців, благодійників та меценатів, пам’ятками історії і архітектури, збудованими їх коштом.
Маршрут: вул.Терещенків (будинок Терещенків); вул.Спаська (церква Трьох Анастасій з родинною усипальницею сім’ї Терещенків); вул.Києво-Московська (гуманітарно-просвітницький комплекс, дитячий притулок А.Терещенка, міське училище Ф.Терещенка, лікарня св.Єфросинії).
Тривалість екскурсії — 1 год., протяжність — 1,5 км.
Глухів музичний
Пішохідна екскурсія, що знайомить з панорамою музичної культури Глухова XVIII ст., з діяльністю першої на Україні співацької школи, біографіями видатних композиторів — уродженців Глухова: М.Березовського, Д.Бортнянського, Ю.Шапоріна, зі школою мистецтв.
Маршрут: Соборний майдан (пам’ятний знак на місці садиби Бортнянських, Миколаївська церква); площа Рудченка (пам’ятник М.Березовському та Д.Бортнянському); вул.Києво-Московська (гуманітарно-просвітницький комплекс); вул.Ціолковського (школа мистецтв ім.М.Березовського).
Тривалість екскурсії — 1 год., протяжність — 1,5 км.
Пішохідна екскурсія, що знайомить з героїчним минулим міста: облога 1663-1664 pp., повстання, революція, Велика Вітчизняна війна, партизанський рух.
Маршрут: вул. Києво-Московська (Київська брама Глухівської фортеці, фортечний вал); Соборний майдан (Миколаївська церква); вул.Спаська (Спасо-Преображенська церква, братська могила воїнів-визволителів).
Тривалість — 1 год., протяжність — 1,5 км.
Музей археології при НЗ «Глухів»
Музей розташований у пам’ятці архітектури «Садибний будинок Кочубеїв» на площі 205 м2. З археологією Глухівщини можна ознайомитись у чотирьох залах, які демонструють речові пам’ятки різних історичних періодів: палеоліту — раннього середньовіччя, давньоруської доби, пізнього середньовіччя. Четверта зала, присвячена розвитку будівельної справи і будівельних матеріалів в нашій місцевості, є зразком сучасної подачі музейної експозиції.