Для збереження своєї ідеології інформаційний простір колишньої радянської держави був обмежений цензурою. Історія народів подавалася загальними фразами про споконвічну боротьбу з царизмом, капіталізмом та гнобителями селян. Демократизація суспільних відносин у незалежній Україні надала людям можливість вільно висловлювати свої думки.
Вивчаючи історію Глухівщини, науковці Заповідника намагаються подавати її об’єктивно, тим самим руйнуючи усталені стереотипи. Тому найважливішим критерієм якості нашої роботи є її оцінка літніми людьми, бо до сформованого світогляду треба підходити обережно і толерантно.
Цього разу глухівським бабусям була запропонована гастрономічна тема: «Страви та напої гетьманського столу». «Смачна» лекція, при підготовці до якої довелось переглянути купу першоджерел, була насичена інформацією про продукти харчування власного і іноземного виробництва, які смакували у ХVІІІ ст. глухівчани різних верст населення.
Коли слухачі занотовують сказане, а після лекції задають десятки питань – це найкраща платня за нашу працю. Висловлюємо слова щирої вдячності Глухівському територіальному центру соціального обслуговування населення за співпрацю та шанобливе ставлення до людей.
Залишити відповідь