Команда науковців та архітекторів продовжує вивчати каплицю-усипальницю родини Шечкових в с. Воргол. Співробітниками науково-дослідного відділу Національного заповідника «Глухів» була підготовлена історична довідка та зроблений опис усипальниці.
Олександр Петрович Шечков (1825–1905 рр.) – гвардії капітан, дворянин, великий землевласник, гласний Глухівського земського зібрання, почесний мировий суддя та предводитель дворянства Глухівського повіту, попечитель Зазірського початкового сільського училища, голова дворянської опіки та старший директор повітового піклування про в’язнів, один із фундаторів Глухівського міського краєзнавчого музею.
Усипальниця родини Шечкових – це одноповерхова однокамерна на підвалі мурована будівля пірамідальної форми, з цегли на вапняково-цементному розчині. Каплиця споруджена в стилі неокласицизму на початку ХХ ст. Фасади потиньковані, декоровані рустом. Двоє вікон мали арочні перемички. Cклепіння першого поверху зруйноване. Завершення, ймовірно, увінчував хрест. Вгорі були круглі слухові вікна. Підмурки виготовлені з місцевого пісковика. Інтер’єр каплиці прикрашений цементним декором в рослинному та геометричному стилі. Підлога була вимощена керамічною плиткою харківського заводу барона Е. Бергенгейма. Вхід до склепу представлений тамбуром-ґанком (дромосом) з чотирма отворами для кріплення закладної плити. До склепу ведуть сходинки, всередині три погребальні ніші.
Залишити відповідь