16 вересня 2021 р. у Національному заповіднику «Глухів» для учнів одинадцятого класу Глухівської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 2, у 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру, було поведено тематичний інтерактивний урок «80 років пам’яті: забуттю не підлягає».
Наголошуючи на важливості історичної пам’яті та справедливості, співробітниця Заповідника Неля Пінчук зауважила, що 29–30 вересня виповниться 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв.
Маховик смерті Бабиного Яру забрав упродовж 1941–1945 років життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, українських націоналістів, радянських військовополонених, пацієнтів київської психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів та усіх тих, кого окупанти вважали ворогами або ж «просто зайвими». Масштаби каральної акції стали відомі тільки після звільнення Києва від гітлерівських загарбників, але і досі історики продовжують вивчати архівні документи щодо цієї жахливої трагедії.
У межах інформаційно-просвітницького заходу організаторка уроку пам’яті, спираючись на спільні дослідження глухівських краєзнавців та науковців, закцентувала також увагу школярів на важких роках окупації під час Другої світової війни у рідному Глухові, кривавих злочинах фашистів та «чистках серед місцевого населення» в урочищі Борок, де, серед інших, розстріляли й декілька сотень євреїв.
Урок пам’яті та ушанування жертв нацистів завершилися переглядом документальної стрічки «Бабин Яр: нові документи» із рубрики «Пишемо історію».
Залишити відповідь