Іван Мазепа: виправданий історією

«Січень 1708 року, Глухів. Майстер-лялькар хвилюється. Замовник – російський цар Петро I, особа дуже поважна. Останній штрих – блакитна стрічка з орденом «Андрія Первозванного». Ця деталь остаточно переконує – від оригіналу восковий витвір не відрізняється ні на йоту. У той же день у Глухові відбувається символічна страта колишнього гетьмана Мазепи, але жертвою ката стає не сам гетьман, а витвір лялькаря. Ляльку кидають у лабети ката, він плюндрує її ногами, тягне на мотузці до міста страти, де і вішає її на шибениці. Того ж дня у Троїцькому соборі Глухова відправили літургію та молебень вічного прокльону Мазепи та його прихильників…» (Борщак Ілько, Мартель Рене «Іван Мазепа»).

25 березня у Національному заповіднику «Глухів» відбувся урок історичної пам’яті «Борець за волю України» (до 380-річчя від дня народження Івана Мазепи (1639–1709), гетьмана України, військового та політичного діяча, мецената). Для вивчення історичних процесів та непересічних історичних особистостей до конференц-зали Заповідника завітали студенти професійно-педагогічного коледжу Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка.

  

Мета виховного заходу – пошуки історичної об’єктивності та ознайомлення присутніх із постаттю одного з найбільш відомих гетьманів України та його тернистою політичною долею. Науковий співробітник Яна Чернякова відповіла на питання: хто він, Іван Мазепа, – випадкова людина, яка стала гетьманом України, чи обдарована і мужня особистість; підлий зрадник, як його «величає» чужа історія, чи борець за волю України; романтик чи пристрасний злодій, який закохався у дівчину на 40 років молодшу?

Після закінчення уроку історичної пам’яті майбутні вчителі переглянули документальну стрічку про будівничого української козацької держави, незламного патріота, аристократа за духом та невтомного мецената – Івана Мазепу.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>