Відкрито виставку «Історія роду Розумовських у ХХ–ХХІ ст.»
18 березня 2016 р. у музеї археології Національного заповідника «Глухів» відкрилася виставка «Історія роду Розумовських у ХХ–ХХІ ст.», присвячена 288-річчю від дня народження останнього гетьмана Лівобережної України, генерал-фельдмаршала, президента Петербурзької академії наук Кирила Григоровича Розумовського.
Упродовж майже трьох століть не згасає інтерес до родини Розумовських, адже тривалий час її представники відігравали провідну роль не тільки в історії Української та Російської держав, а і Європи. Серед них були відомі дипломати, міністри, військові діячі, меценати. Своїми визначними діяннями Розумовські прославилися далеко за межами рідної країни, цим самим підтверджуючи свій родинний девіз – «Famam exfenderefactis!» або «Славу примножувати ділами!».
Попри численну родинну, гетьманський рід продовжився по лінії сина Григорія, який народився в Гостилицях 10 листопада 1759 р. В 31 рік Григорій Кирилович одружився з баронесою Генріеттою Мальсен по католицькому обряду. Однак цей шлюб був невдалим, короткотривалим і тому дітей подружжя не мало. Через шістнадцять років він одружується вдруге на 16-річній баронесі Терезі-Єлизаветі Шенк-де-Кастель. В шлюбі Григорій мав 4 дітей. Сьогодні за кордоном проживають прямі нащадки гетьманського роду, які не забувають про своє коріння і відвідують Батьківщину своїх предків. Каміл Львович Розумовський з сином Левом в 1909 р. відвідали м. Козелець, м. Глухів, м. Батурин. Саме Каміл Львович став ініціатором першої реставрації палацу К.Розумовського в Батурині.
21 вересня 1998 р. в Батурині зустрічали родину Розумовських. Цей візит послугував гарним початком спілкування Розумовських та колективу заповідника «Гетьманська столиця». У 2003 р. до НІКЗ «Гетьманська столиця» Марією Розумовською були надіслані світлини з родинного фото архіву. Вони і стали головними експонатами виставки «Історія роду Розумовських у ХХ ст.».
Колектив Національного заповідника «Глухів» щиро дякує своїм батуринським колегам за наданий фондовий матеріал, який дає можливість глухівчанам познайомитись з фотоархівом і історією роду Розумовських у ХХ–ХХІ ст.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку.
Залишити відповідь