З 1997 року 9 листопада в нашій державі відзначається як День української писемності та мови. Він установлений відповідним Указом Президента України «на підтримку ініціативи громадських організацій… в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця». Нестор-Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (близько 1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем, послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Автор житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського, однин із авторів «Повісті временних літ».
Цього року, напередодні Дня української писемності та мови, для студентів краєзнавчого факультету Університету третього віку «Активне довголіття» завідувач науково-дослідного відділу Національного заповідника «Глухів» Юрій Коваленко провів бесіду «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить» (епіграфічні пам’ятки Глухова від найдавнішого часу до пізнього середньовіччя.)
В ході бесіди, яка викликала жваву дискусію, Юрій Олександрович ознайомив присутніх із фрагментами стародавніх текстів, виявлених в різні часи і в різних місцях Глухова та Глухівського району: написами на римських та золотоординських монетах, графіті на фрагментах посуду, середньовічними написами на надгробках, на предметах дрібної пластики (хрестах, натільних хрестиках, іконках, складнях, перснях та печатках).
Залишити відповідь