9 листопада 2018 р. на базі Національного заповідника «Глухів» за підтримки відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації та комунального закладу «Районний будинок творчості школярів» пройшла районна історико-краєзнавча дитяча конференція «Стежками Глухівщини».
У конференц-залі НЗ «Глухів» зібрались юні дослідники української історії 7–11 класів та учасники краєзнавчих гуртків з усього Глухівського району, щоб представити свої дослідження архітектурних перлин Глухівщини.
Зі вступним словом та привітанням виступили методист КЗ РБТШ О.С. Конопля, директор КЗ РБТШ С.О. Шутко. Короткий науково-обґрунтований екскурс щодо пам’яток Глухівщини зробив науковий співробітник Національного заповідника «Глухів» Олександр Мірошниченко. Окремий блок своєї доповіді він присвятив важливості роботі з першоджерелами в українських архівах.
Групі експертів-спеціалістів важко було визначити, яка саме з дитячих дослідницьких робіт є найкращою. Розподіл переможних місць відбувся наступним чином. Першу премію здобула Тетяна Крупеня з проектом «Екскурсія Миколаївським храмом», представниця дослідницької групи Полошківського НВК (керівник А.В. Кисіль).
Всі без винятку учасники історико-краєзнавчої конференції отримали на згадку дипломи та дитячо-юнацьку спортивно-патріотичну гру «Джура».
В рамках проекту для школярів Глухівського району також була проведена екскурсія по Музею археології НЗ «Глухів» та відбулося знайомство з експозицією виставки «Дерево життя» члена Національної спілки художників України, ніжинської мисткині Юлії Петренко.
Залишити відповідь