До 130-річчя від дня народження Ігоря Сікорського (1889–1972)

«Людина не має крил, але я думаю вона полетить, спираючись не на силу своїх м’язів, а на силу свого розуму…»

(Микола Жуковський)

20 червня 2019 року у Національному заповіднику «Глухів» до 130-річчя від дня народження Ігоря Сікорського (1889–1972) було проведено навчальну розповідь «Людина, яка підкорила небо».

  

Присутніх учнів Глухівської загально-освітньої школи № 2 I–III ступенів ознайомили з деякими аспектами авіаційної діяльності Ф.Ф. Терещенка, нащадка династії глухівських цукрозаводчиків, організатора одного з перших авіаційних підприємств на території сучасної України. Дружні та ділові стосунки Ф.Ф. Терещенка і видатного авіаконструктора І.І. Сікорського – це ще одне питання, яке науковці Заповідника поставили за мету висвітлити під час цього просвітницького заходу.

Наша Україна багата на самовідданих та талановитих людей, які створювали і продовжують створювати її історію. Серед них особливе місце займає династія Терещенків – підприємців зі світовим ім’ям, благодійників і меценатів. Їхнім коштом зводили університети, лікарні, церви. Завдяки їхнім старанням українські музеї наповнювалися цінними полотнами з усього світу. Винятком із усієї династії став Федір Федорович Терещенко. Він єдиний, хто не захоплювався мистецтвом, а надавав перевагу техніці. Як Ф.Ф. Терещенко став ученим, відомим авіаконструктором, членом Київського товариства повітроплавання, про організацію ним аеропланного заводу у своєму маєтку в с. Червоному, його дружбу з інженером І.І. Сікорським, їхню спільну авіаційну діяльність – про всі ці та інші факти, ґрунтуючись на першоджерелах (архівних та газетних матеріалах), розповіла школярам Неля Пінчук.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>