«ДЗВІНОЧОК КЛИЧЕ ЛАСКАВО НА ФІЛІЖАНКУ КАВИ…»

Під такою неординарною назвою в рамках заходів по відзначенню Міжнародного дня музеїв у виставковій залі «Національного заповідника «Глухів» 16 травня 2018 р. відкрилася виставка філіжанок кави з колекції Людмили Чечель і дзвіночків з колекції Ірини Колтакової. Аналогів такого виставкового міксу в Україні ще не було – з кожної колекції на огляд представлено по 40 експонатів.

  

Відомо, що одним із різновидів дзвіночків є столовий викличний дзвіночок, який і покликав учасників презентації спочатку на каву, а потім і на саму виставку. Ідея поєднати дзвіночки і кавові філіжанки в одну експозицію належить Ірині Колтаковій, чия колекція дзвіночків занесена до Книги рекордів України. Відома київська журналістка Людмила Чечель, світ захоплень якої набагато ширший, ніж робота у газетах «Вечірній Київ», «Освіта», «Українське слово», «Культура і життя» тощо, одного разу із подорожі країнами Європи привезла в якості сувенірів кавові філіжанки. Тоді вона й гадки не мала, що вони започаткують її колекцію, яка зараз нараховує 575 екземплярів!

  

Колекціонерки познайомились заочно кілька років тому – Людмила Василівна готувала велику журнальну статтю про колекцію дзвіночків Ірини Семенівни. А при особистій зустрічі з’ясувалось, що їх захоплення має багато точок дотику: є у них філіжанки і дзвіночки, виготовлені в однаковій техніці; є такі, що походять з однакових країн; є з однаковими написами або однієї тематики. Коли експонати з різних колекцій поєднали у вітрині – сталося диво! Філіжанки, що приїхали з Києва, і глухівські дзвіночки ніби зроблені одним комплектом! Одним словом – це треба побачити.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>