Глухівські статті Дем’яна Ігнатовича

Національний заповідник «Глухів» стає незмінним гостем середніх та вищих навчальних закладів. З метою ознайомлення студентів з національною історико-культурною спадщиною, співробітники Заповідника все більш упевнено розширюють межі своєї науково-просвітницької діяльності. Цього разу, 27–28 березня 2019 р., у стінах Глухівського медичного училища науковці провели навчальну дискусію на тему: «Мінлива доля «мужицького сина» – гетьмана Дем’яна Ігнатовича» (до 350-річчя від часу підписання міждержавного договору – «Глухівських статей» та з нагоди 390-річчя від дня народження (1629–1703) гетьмана Лівобережної України).

  

Неля Пінчук відтворила не тільки історичний портрет, розглянула становлення особистості цього історичного діяча, але й охарактеризувала наслідки його діяльності для сучасників та нащадків Д. Ігнатовича.

Основний акцент був зроблений на «Глухівських статтях»: з’ясовані політичні передумови їх підписання Глухові та значення у врегулюванні стосунків між Гетьманщиною і Московією. Студентську молодь ознайомили з електронною версією списку «Глухівських статей», замовленою у Центральному державному історичному архіві України (м. Київ), а слайд-шоу з історичної реконструкції цієї події у Глухові, яка нещодавно відбулась у місті, поставило логічну крапку у даному заході.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>