6 листопада 2018 року виповнилося 310 років від дня проголошення Глухова столицею гетьманської та Лівобережної України.
Цім подіям передувала Батуринська трагедія. Після жахливої різанини у гетьманській столиці російський цар Петро I видав указ, в якому наказував, щоб вся генеральна і полкова старшина з’їжджалась до Глухова для обрання нового гетьмана. 6 листопада 1708 року на головній площі міста гетьманом Лівобережної України було обрано стародубського полковника Івана Скоропадського. Відтоді розпочався відлік столичного статусу Глухова, який тривав упродовж майже всього ХVІІІ століття.
Вшановуючи ці вікопомні для України події, колектив Національного заповідника «Глухів» проводить ряд заходів, серед яких чільне місце посідає тематична екскурсія «Глухів – столиця Гетьманщини». Під час екскурсії є можливість побувати на Соборному майдані, де проходило обирання трьох останніх гетьманів Лівобережної України, побачити головного свідка тих подій – пам’ятку архітектури національного значення Миколаївську церкву (1693–1695 рр.), познайомитися з архітектурою ХVІІІ ст. на прикладі Спасо-Преображенської церкви і Київської брами Глухівських міських укріплень, здійснити історичну реконструкцію обрисів середньовічної фортеці за допомогою залишків фортифікаційних укріплень по вул. Валовій.
Відвідувачі Заповідника не залишаться байдужими від побаченого і почутого під час екскурсії, адже з Глуховом пов’язані важливі події українського державотворення за специфічних умов ХVІІ–ХVІІІ ст.
Залишити відповідь