Одним із концептуальних заходів, визначених Генеральним планом розвитку Державного історико-культурного заповідника у м. Глухові (затверджений рішенням Глухівської міської ради від 16.12.2003 р.), є проведення пам`яткоохоронної роботи. Заповідник здійснює нагляд за 37 нерухомими пам’ятками історії, архітектури, містобудування, які знаходяться на його території.
Для подальшої дбайливої експлуатації у сучасних умовах щороку закладом проводиться моніторинг всіх пам’яток. На кожну з них заведені інвентарні справи, які містять комплексну оцінку вартості об’єкту, приписи, дефектні акти обсягів ремонтних робіт, паспорт пам’ятки, журнал відвідування пам’ятки, охоронні зобов’язання, акти технічного стану. пам’ятки. Наразі у задовільному стані знаходиться 26 пам’яток, незадовільному – 7, аварійному – 4 пам’ятки.
Всі пам’ятки заповідника (37) паспортизовані, а як відомо – головними документами на пам’ятку є її паспорт і облікова картка. Наявність цієї документації дала підставу занести глухівські об’єкти культурної спадщини до нового Державного реєстру нерухомих пам’яток, про що не можуть сказати інші історичні місця і навіть провідні національні і державні історико-культурні заповідники України.
У І кварталі 2017 р. працівниками відділу охорони та реставрації пам’яток разом із відповідальними особами балансоутримувачів і користувачів складено 7 актів технічного стану (як додатки до охоронних договорів) на наступні пам’ятки: «Будинок адміністративий» (приміщення Глухівської міської ради), «Інфекційне відділення земської лікарні» (ЦРЛ), «Безплатна лікарні св. Єфросинії» (поліклінічне відділення ЦРЛ), «Будинок А.Я. Терещенка» (Інститут луб’яних культур НААНУ), «Веригінське міське 4-х класне училище» (ЗОШ № 4), «Будинок Г. Біловського» (Глухівський продовольчий ринок), «Садибний будинок» (ФОП Добушевський О.А.). Наступним етапом цієї роботи стане переукладання охоронних договорів на означені пам’ятки з регіональним органом охорони культурної спадщини.
Залишити відповідь