Мова – також наша зброя. День української писемності

9 листопада в Україні відзначають День української писемності і мови. Уже понад 20 років цього дня українці традиційно пишуть Радіодиктант національної єдності, до якого долучаються й співробітники Національного заповідника «Глухів», адже цей диктант – не лише перевірка грамотності, а, насамперед, – єднання.

 

Цьогоріч, на тлі боротьби нашого народу за незалежність і власний гуманітарний простір, коли ми всі розуміємо, що мова – це також наша зброя, у Заповіднику для учнів 1-Б класу Глухівської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 2 (вчитель Суровицька М.П) відбувся урок української писемності.

 

Під час наповненого сеансами заходу учена секретарка Надія Мірошниченко зробила цікавий та зрозумілий екскурс у часи ранньої стадії писемності, коли люди зберігали інформацію за допомогою матеріальних знаків на глиняних табличках, папірусі, пергаменті, а потім розповіла дітям про українську абетку, Нестора Літописця – послідовника слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Змінюючи типи активності, допитливі першокласники дізналися також про забуті старовинні прилади для письма й повправлялися в написанні букв пером на папері та давнім стилосом на навощеній дощечці, як це робили наші предки 1000 років тому на землях сучасної України.

Співробітники Заповідника й надалі готові ділитися зі своїми відвідувачами гарним настроєм і пропанувати під час тематичних заходів атракції, які є лише у музеї.

Чекаємо на наступних відвідувачів. Разом переможемо!

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>