Подорож у минуле: історія через предмети

10 лютого 2025 року у Національному заповіднику «Глухів», серед експонатів нещодавно відкритої виставки «Дерево і час: побутова культура українців», відбувся інтегрований урок історії та народознавства «Повсякденне життя українців у XVIII–XIX століттях».

  

Здобувачі освіти 9-А класу (кл. кер. Ю. В. Цибата) та 9-Б класу (кл. кер. Г. М. Ховренко) Глухівської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 2 дізналися про виготовлення і практичне застосування у господарстві та побуті українців виробів із дерева.

  

Разом із музейним провідником – завідувачкою відділу музейної та науково-фондової роботи Нелею Пінчук – діти вдивлялися у автентичні предмети, які промовляли до них мовою минулого, і зацікавлено намагалися уявити тодішнє життя українського селянства без сучасних зручностей, коли наприкінці XVIII – на початку ХХ ст. українське село, незважаючи на поступову індустріалізацію, зберігало архаїчні риси натурального господарства.

  

Хлопці і дівчата торкалися старовинного рубля для прасування, розглядали прядку, хлібну лопату, ночви, праник, коромисло, рубанок, сани, діжу, ступу з товкачем… і дивувалися, наскільки функціональність хатнього начиння поєднувалася із культурно-релігійними уявленнями українців.

Проведений у Заповіднику захід для дев’ятикласників був не просто уроком історії, а своєрідною подорожжю у простір, де у вигинах дерева – генетичний код, зашифрований поколіннями.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>