Презентація книги «Инкорпорация: Россия и Украина после Переяславской рады (1654–1658)»

17 травня 2017 р. у гетьманській залі палацу К. Розумовського в Батурині відбулась презентація книги «Инкорпорация: Россия и Украина после Переяславской рады (1654–1658)» відомого російського ученого, історика, директора Центру з вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету, професора, доктора історичних наук Тетяни Геннадіївни Таїрової-Яковлєвої. Вже більше 30-ти років вона досліджує історію України, зокрема Українського гетьманства, і є одним з небагатьох в Росії політично незаангажованих учених, про що говорить хоча б біографія Івана Мазепи, видана Тетяною Геннадіївною в Москві у 2008 р. в популярній серії «Жизнь замечательных людей».

Як спеціаліст найвищого рівня в роботі з архівними документами з історії України (протягом багатьох років вона вивчає архіви Малоросійського приказу) Т.Г. Таїрова-Яковлева вміє донести широкому читачеві в доступній і цікавій формі різні аспекти історії України, що і було продемонстровано на презентації, коли мова зайшла про ще одне видання дослідниці – «Повсякдення, дозвілля і традиції козацької еліти Гетьманщини».

Книга «Инкорпорация: Россия и Украина после Переяславской рады (1654–1658)» присвячена вивченню домовленостей, які були досягнуті при інкорпорації Українського гетьманства і Московської держави у 1654 р., а також тому, як вони трактувались сторонами і які конкретні кроки здійснювались в перші 4 роки після Переяславської ради для впровадження їх у життя. Видання допоможе краще зрозуміти причини конфліктів і суперечок, які згодом переросли в пряме військове протистояння і від’єднання України вже у 1658 р.

Національний заповідник «Глухів» дякує своїм колегам Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» за надану можливість познайомитися і поспілкуватися з відомим істориком.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>