Вечір – щедрий, а кутя – голодна

17 січня 2020 року співробітники Національного заповідника «Глухів» для учнів 2-Б класу (вчитель Суровицька М.П.) Глухівської загальноосвітньої школи I–III ступенів №2 провели урок християнської етики «Святвечір водохресний. Голодна кутя».

   

Під час виховної години, яка носила пізнавальний та розвиваючий характер, Яна Чернякова розповіла допитливим другокласникам про Богоявлення – одне з дванадцяти найбільших свят у році, в народі більш відоме як Водохреща чи Йордан. Науковиця пояснила, чому другий святий вечір у народі має різні й навіть протилежні назви – від «голодної куті» до «щедрого вечора». Діти також дізналися, що Водохреща – це народно-релігійне свято, яке завершає різдвяно-новорічний цикл, ознайомилися із прикметами та повір’ями на Богоявлення, які українці бережливо передавали з покоління в покоління.

У процесі спільної комунікації учасники уроку християнської етики засвоїли цілий каскад обрядових дій наших предків, зацікавилися давньою традицією освячення води на Водохреща, збагатилися духовно й естетично.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>