Щороку наприкінці листопада в Україні вшановують тих, кому не судилося жити через Голодомори, штучно влаштовані репресивною радянською машиною. Із хат вигрібали-вимітали все, забирали збіжжя до останньої крихти. Мільйони закатованих голодом малих і дорослих…
У рамках вшанування 85-х роковин Голодомору в Україні, 26 листопада 2018 р. співробітники Національного заповідника «Глухів» вийшли за межі свого музею і провели урок-лекцію з означеної теми у Глухівському медичному училищі. На основі проведених науковцями досліджень екскурсовод Неля Пінчук у своїй доповіді окреслила для студентів-медиків окремі аспекти цієї трагедії на Сумщині: діяльність місцевих партійних і радянських органів по втіленню політики партії на селі; придушення селянських виступів під час примусового розкуркулення та колективізації та ін. Наголос був зроблений на прямі демографічні втрати від Голодомору у нашому краї за результатами вивчення та опрацювання «Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні. Сумська область».
У ході проведеної науково-просвітницької роботи серед студентської молоді Глухова, співробітники Заповідника висловили переконання, що подібні жахіття в Україні ніколи не повинні повторитися, для чого необхідно навчатися, активно працювати, розбудовувати державу.
Залишити відповідь