Глухівська Чоловіча гімназія

Глухівська Чоловіча гімназія

(вул. Києво-Московська, охоронний номер 180031/2-Н)

cholovicha_gimnaziyaВходить до складу „Гуманітарно-просвітницького комплексу”, до якого належать пам’ятки: „Учительський інститут”, „Чоловіча гімназія”, „Пансіон Глухівської чоловічої гімназії ”.

Споруду збудовано у 1860-х рр. як будинок М.А. Терещенка. У 1871 році Глухівська земська управа придбала у М.А. Терещенка приміщення для розміщення 4-класної чоловічої прогімназії. В 1872 р. Земство остаточно пристосовує будівлю для розміщення в ній прогімназії та різних Повітових і Земських установ. У 1875 р. прогімназія стала 6-класною та мала додатковий підготовчий клас. Щорічно в прогімназії навчалося 200-250 вихованців. В 1889 р. прогімназія перетворена на класичну 8-класну гімназію.

Гімназія була визначним культурним осередком краю, і навіть мала свій симфонічний оркестр. Тут навчалися художник Г.Нарбут, поет В.Нарбут, письменник Ю.Смолич, мистецтвознавець Ф.Ернст, археолог М.Ернст, історик В.Романовський, правник М.Василенко, композитор Ю.Шапорін.

Будинок вирішений у стильових формах класицистичного напрямку історизму.

Як і в Учительському інституті, в чоловічій гімназії великого значення надавали навчанню образотворчого мистецтва. Учителями малювання працювали Навроцький і П. Рейлян. Останній був не тільки педагогом, котрий учив Г.І. Нарбута і Ф.Л. Ернста, а й відомим краєзнавцем, дослідником глухівських старожитностей.

Глухівська чоловіча гімназія становить історико-архітектурний інтерес як добре збережена споруда учбового закладу доби історизму. Становить визначну історико-меморіальну цінність, оскільки з нею пов’язані імена багатьох видатних українців.

Нині це – центральний (адміністративний) корпус Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>