Садибний будинок Кочубеїв

Садибний будинок Кочубеїв

(вул. Шевченка, 30, охоронний номер 350)

bud_kochubeyivБудинок споруджено 1904 р. як міський садибний будинок відомої шляхетської родини Кочубеїв. Автора проекту не встановлено. Об’єкт розташований за межами Національного заповідника «Глухів» у периферійній зоні історичного середмістя. Будинок поставлено посеред садиби з відступом від червоної лінії забудови.

Одноповерховий на підвалі мурований прямокутний в плані будинок чільним західним фасадом обернений до вулиці. Він вирішений у неокласицистичних стильових формах пізнього історизму. Високий цоколь рустовано. Фасад асиметричний, має дві креповки на 4 і на 2 вікна. Вони акцентовані пілястрами іонічного ордеру з тонко прорисованими капітелями. Креповки фасаду увінчуються трикутними фронтонами з акротеріями й антефіксами. Стіни вінчає повний антаблемент, фриз якого декоровано еклектично. Всі вікна прямокутні. У креповках вони вкомпоновані в аркові ніші з раковинами в тимпанах. У западаючих площинах фасаду вікна мають геометризовані сандрики з маскаронами на замкових каменях. Підвіконні ніші в креповках оздоблено балюстрадами.

Будинок має цегляні стрічкові підмурки. Зовні і всередині стіни потиньковано. Пофарбування стін в екстер’єрі: блакитне тло, деталі білі. Перекриття плоскі по дерев’яних балках, підлоги з дошок і паркетні, сходи дерев’яні по дерев’яних косоурах. Дах вальмовий по дерев’яних кроквах, укритий покрівельною сталлю.

Пам’ятка становить значну історико-архітектурну цінність як найкращий у Глухові зразок пізнього неокласицизму.

У пам’ятці знаходиться адмінприміщення Національного заповідника «Глухів» та музей археології.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>