Інфекційне відділення земської лікарні
Інфекційне відділення земської лікарні споруджено в комплексі земської лікарні за проектом київського міського архітектора В. Г. Ніколаєва, коштом Глухівського земства.
На початку 1899 року було прийнято рішення будувати при Глухівській земській лікарні відділення для гостро-заразних хворих. До літа 1899 був зроблений фундамент і розпочато заготівлю лісу, після чого приступили до зведення стін. В інфекційному відділенні передбачалося 5 палат: дві (чоловіча і жіноча) для дифтериту, дві (чоловіча і жіноча) для скарлатини і одна для хворих бешихою Так само в будівлі була кімната для фельдшера і прислуги, клозет, ванна, а поруч окрема кам’яна будівля під дезінфекційну камеру, власний артезіанський колодязь, приміщення для дезінфекції білизни і великих речей. Корпус інфекційного відділення було збудовано міцно, красиво і відповідно до свого призначення. Після остаточної обробки і облаштування, 20 грудня 1901 року будівля заразного відділення було освячено. З 1 січня 1902 року в ньому був відкритий прийом хворих. Інфекційне відділення дало можливість звільнити Глухівські лікарні від небезпечного сусідства заразних хворих, а здорові сім’ї від зараження. У разі необхідності (наприклад, при переповненні загальної лікарні) була передбачена можливість перевести в інфекційне відділення тифозних і венеричних хворих при повній їх ізоляції від гострозаразних хворих).
Споруда є раніше невідомим твором видатного архітектора В.Г. Ніколаєва, а тому має високий ступінь історичної та архітектурної цінності.
В теперішній час використовується Глухівським міським центром комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.
Залишити відповідь