Будинок Шапоріних

Будинок Шапоріних

(вул. Матросова, 14, охоронний номер 349)

bud_shaporinuhСпоруджений у другій пол. XIX ст. як заміський будинок дворянської родини Шапоріних. Власник будинку Олександр Шапорін був відомим глухівським художником, викладачем малювання та креслення в Глухівському учительському інституті. А.П. Шапорін заснував одне з перших в Глухові фотоательє. Будинок успадкував його син – Юрій Олександрович Шапорін (1887-1966) – російський композитор, народний артист СРСР, автор опери «Декабристи», симфонії-кантати «На полі Куликовому» та інших творів.

Будинок розташовано в зоні регулювання забудови, у правобережній частині міста на Веригині поблизу колишньої Ярмаркової площі серед одноповерхової садибної забудови. Є архітектурним акцентом.

Архітектура вирішена у еклектичних стильових формах, властивих житловій забудові Глухова того періоду. Виділено цоколь і розвинений карниз вінчання, що має енергійний багатообломний профіль і смугу зубчиків.. Чолом виходить на червону лінію забудови.

Будинок Шапоріних становить значну історико-меморіальну і архітектурну цінність як добре збережений міський дворянський будинок другої половини XIX ст.

Наразі пам’ятка є приватним домоволодінням.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>