З 1 травня 2014 р. у пам’ятці архітектури і містобудування «Башта водогону» працює виставка «Кімната художника В.А. Мохова».
Василь Андрійович Мохов народився 13 січня 1859 року у. Глухові. Чернігівської губернії. З дитинства його приваблювало малювання. Батьки помітили здібності сина і віддали на навчання до Київської рисувальної школи, яку організував і очолив наш земляк М.І. Мурашко. У Києві юнак познайомився з відомими художниками І.Ю. Рєпіним та В.О. Сєровим.
1881 року Василь вступив до Петербурзької художньої академії мистецтв, яку закінчив у 1891 р. зі званням класного художника третього ступеня, а через рік отримав свідоцтво на право викладання малювання і креслення в середніх учбових закладах. З 1897 р. і до глибокої старості В.А. Мохов працював у Глухівському учительському інституті на посаді викладача чистописання, креслення та малювання. Помер художник 20 липня 1951 року. Його поховано на міському кладовищі поблизу Вознесенської церкви.
Протягом усього життя В.А. Мохов багато часу віддавав своїй улюбленій справі. Відомі його роботи «Діти», «Неаполітанський хлопчик», «Бояришня», пейзажі «Прояснюється», «Пасіка», «Пейзаж з вітряками», портрети художника І.І. Бродського, глухівського промисловця П.П. Лютого, своєї рідної сестри.
У Сумському обласному художньому музеї ім. Н. Онацького зберігається оригінал картини В.А. Мохова «Жіночий портрет». На ній зображено молоду жінку у кокошнику. Фоторепродукція цього портрета є в експозиції нашої виставки, де представлені оригінальні меблі з будинку художника (вул. Каплунова 10). Останні роки у ньому деякий час розміщувався музей євреїв Глухівщини.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку «Кімната художника В.А. Мохова» і поринути у атмосферу кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.
Часи роботи: щоденно з 11-00 до 17-00.
Залишити відповідь