Здається, у нас його знають усі – але по-справжньому досі мало хто. Перша асоціація, яка виникає зі згадуванням його прізвища, лежить у площині крилатих висловів: «Світ ловив мене, але не впіймав», «Свій до свого по своє», «сродна праця» (тобто за покликанням). Символ на купюрі у п’ятсот гривень, пам’ятник біля Києво-Могилянської академії, майстер афоризмів, поет, байкар, філософ – «український Сократ», просто людина – хто він насправді, Григорій Сковорода?
Дізнатися про життєвий та творчий шлях, маловідомі факти з життя Григорія Сковороди завітали до Національного заповідника «Глухів» студенти ІІІ курсу сестринського відділення Глухівського медичного училища. Під час уроку історичної пам’яті «У пошуках вічної істини…»
(до 295-річчя від дня народження Г.С. Сковороди), що відбувся 5 грудня 2017 р., екскурсовод Неля Пінчук ознайомила присутніх з цікавими фактами та легендами, якими оповите ім’я мандрівного філософа. Зокрема є гіпотеза, що Григорій Сковорода належав до якогось таємного ордену й виконував його доручення – звідси подорожі, які могли бути завданнями. Деякі дослідники стверджують, що Сковорода навчався у Глухівській співацькій школі.
Доповнив розповідь перегляд фільму «Світ ловив мене, але не спіймав».
Залишити відповідь