За чисте довкілля

Долучившись до всеукраїнської щорічної акції «За чисте довкілля», Колектив Національного заповідника «Глухів» провів прибирання закріплених за ним територій у центрі міста, біля своєї адмінбудівлі і пам’ятки «Садибний будинок Кочубеїв», по вул. Шевченка від лижної бази до перехрестя з вул. Генерала Грекова.

Перш за все традиційно була приведена у належний санітарний стан закріплена територія пам’ятки архітектури, історії, містобудування «Башта водогону», яка є візитною карткою сучасного Глухова і розташована на перетині головних екскурсійних маршрутів, що проводяться заповідником.

Другим об’єктом прибирання стали схили біля пам’ятки національного значення «Київська брама Глухівських міських укріплень». Активність працівників заповідника була по-достоїнству оцінена мешканцями вул. Валової, які не залишились байдужими і разом з нами взяли участь у наведенні порядку.

Крім обов’язкових завдань, які були покладені на наш заклад, співробітники науково-дослідного відділу і відділу охорони та реставрації пам’яток вийшли з ініціативою «помити» єдиний у світі пам’ятник всесвітньо відомим засновникам нового класичного типу хорових концертів – Дмитру Бортнянському та Максиму Березовському. Пам’ятник встановлений у Глухові у 1995 р. на батьківщині композиторів (скульптори Інна Коломієць і Анатолій Ігнатенко). Він є не тільки органічно вплітається в розповідь і показ при проведенні тематичної екскурсії «Глухів музичний», а є популярним об’єктом відвідування як глухівчан, так і гостей міста. Як у м. Путивлі серед екскурсантів існує повір’я, що на щастя необхідно доторкнутися до чобітка пам’ятника Ярославні, так і Глухові виникла аналогічна легенда, пов’язана з колінками пам’ятника М. Березовському. Тепер наші пам’ятники мають охайний вигляд і готові до показу.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>