Чоловічий корпус земської лікарні

Чоловічий корпус земської лікарні

(вул. Інститутська, 3 охоронний номер 338/2)

cholovichiy_corpus_zemskoyi_likarniЧоловічий корпус земської лікарні збудовано коштом Глухівського земства. Плани та фасади будівлі складені Київським архітектором Дмитром Григоровичем Ніколаєвим з розрахунку на 25 ліжок чоловічих і 15 жіночих. Також брався до уваги поділ паціентів за видами хвороб. Влітку 1878 року розпочато будівництво корпусу лікарні, що завершилося у другій половині 1882 року. В Чоловічому корпусі, згідно проекту, був реалізований світловий ліхтар, що проходив по гребеню даху по всій довжині корпусу для освітлення центрального коридору та великої палати на 14 ліжок. Тимчасово в будинку розмістили богадільню (на нижньому поверсі), чоловіче і жіноче відділення лікарні (на верхньому поверсі) та земську аптеку. Довгий час в чоловічому корпусі проживав медичний персонал земської лікарні.

Будівля розташована у периферійній зоні історичного середмістя на схід від території Заповідника серед озелененої ділянки в оточенні одноповерхової садибної забудови.

Споруда є визначною пам’яткою творчості провідного Київського архітектора В.Г. Ніколаєва.

В теперішній час пам’ятка не використовується, адже знаходиться в аварійному стані.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>