Поштово-телеграфна контора (будинок Миклашевських)

Поштово-телеграфна контора (будинок Миклашевських)

(пров. Поштовий, 4, охоронний номер 340)

Перша згадка про садибу Стародубського полковника Михайла Миклашевського у Глухові датується 1693 р. Розташована у північно-східній частині Глухівської фортеці садиба складалася з дев’яти прямокутних та одного Г-подібного приміщення. У 1730 р. в маєтку Миклашевських відбулася прем’єра першого театру на Лівобережжі. Андрій Михайлович Миклашевський у 1880-х роках на території глухівського маєтку збудував одноповерховий, на підвалі, мурований будинок. Згодом до нього прибудовано мурований корпус з півдня. Тоді ж над усім будинком надбудовано дерев’яний другий поверх, зовні обкладений цеглою і потинькований. В 1890 року А.М. Миклашевський заповідає Глухівському земству новий двоповерховий будинок вартістю 20 тис. рублів. Земство мало здавати будинок в оренду, а за отримані кошти збудувати богодільню. У 1908 році почався процес перепланування маєтку Миклашевського в Поштово-телеграфну контору. На першому поверсі були сортувальна, операційний зал, апаратна і квартира чиновника. На другому – чотири квартири: начальника пошти, його помічника і двох чиновників.

Споруда є цінною пам’яткою житлової архітектури XIX ст., яка пов’язана з визначною шляхетською родиною Миклашевських. В теперішній час пам’ятка не використовується, адже знаходиться в аварійному стані.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>