Садиба Неплюєвих

Садиба Неплюєвих

(вул. Києво-Московська, 43)

sadiba_neplyuevuhСадиба Неплюєвих розташована у східній частині історичного середмістя. Займає наріжну ділянку біля перетину вулиць Києво-Московської та Інститутської в оточенні фронтальної з розривами малоповерхової забудови.

Садиба була заснована глухівським поміщиком Іваном Неплюєвим, нащадком одного з тимчасових правителів Малоросії часів російської імператриці Анни Іоанівни, одразу після реалізації класицистичного перепланування передмість Глухова у 1803-1805 рр.

Одноповерховий головний будинок збудований у першій третині ХІХ ст.

Вуличні фасади мають багатший декор, що датується 1860-и рр. Він відзначається мистецькою і стилістичною єдністю і не має дисгармонійних елементів. З цим будинком пов’язані життя і діяльність видатного релігійного мислителя, педагога і громадського діяча М.М. Неплюєва, котрому садиба перейшла від його батька.

Садибний будинок Неплюєвих є одним з найкращих за якістю архітектурного вирішення і ступенем збереженості міських садибних будинків доби пізнього класицизму на Сумщині.

Наразі в пам’ятці розташовані Глухівська райдержадміністрація і Глухівська районна рада.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>