Веригинське міське 4-х класне училище

Веригинське міське 4-х класне училище

(пров. Шкільний, 1, охоронний номер 347)

veruginske_miske_4_h_klasne_ychulusheОдноповерхова мурована будівля знаходиться в північній частині правобережного району Глухова, що називається Веригиним, за межами історичного середмістя. Будівля поставлена серед ділянки із значним відступом від червоної лінії. Є архітектурним акцентом серед одноповерхової садибної забудови.

Веригинське 4-х класне училище збудовано у 1905-1906 рр. коштом міського земства з використанням переопрацьованого типового проекту. Будівля не зазнала значних перебудов і втрат. Вона прямокутна в плані, на напівпідвалі, має по два ризаліти на симетричних фасадах: на чоловому фасаді ризаліти акцентують входи. Архітектурне вирішення – у нарочито монументальних формах пізнього історизму з використанням стилістичних форм.

Пам’ятка має історико-архітектурну цінність як характерний зразок початкового навчального закладу початку ХХ ст., спорудженого за спеціально опрацьованим проектом багаторазового використання.

В теперішній час використовується загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів № 4.

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>