Пансіон Глухівської чоловічої гімназії

Пансіон Глухівської чоловічої гімназії

(вул. Києво-Московська, 24, охоронний номер 114/3)

pansion_cholovichoyi_gimnaziyiВходить до складу „Гуманітарно — просвітницького комплексу”, до якого належать пам’ятки: „Учительський інститут”, „Чоловіча гімназія”, „Пансіон Глухівської чоловічої гімназії ”.

У 1890-1892 роках поруч з чоловічою гімназією за кошти М.А. Терещенка, було споруджено будинок в два з половиною поверхи для іногородніх вихованців гімназії. Ініціатором будівництва став директор гімназії Лазаренко Михаїл Федорович.  Вартість проекту становила 54 тисячі 750 рублів.  На першому поверсі розміщувалася квартира інспектора, їдальня для пансіонерів, буфет, приймальня, гардероб, кімната економа та сторожа. На другому поверсі — церква з дубовим різьбленим іконостасом, дві кімнати для занять, загальна спальня для вихованців, кімната наглядача, ватерклозет. У цокольному поверсі — кухня, дві кімнати для служителів, комора і два льохи для пансіону та квартири інспектора. Пансіону належали надвірні споруди: каретний сарай, комори, льох для пансіону і квартири інспектора, колодязь, туалет.

Пансіон був відкритий 14 жовтня 1892, а вже 15 вересня цього року в ньому проживало 19 вихованців. У 1898 році в пансіоні перебувало 38 дітей. Тут під час навчання проживали майбутні художник Г.Нарбут, поет В.Нарбут, правник  М.Василенко.

Двоповерховий мурований будинок стоїть на подвір’ї гімназії в тилу головного навчального корпусу, на північний захід від нього. Чоловим південним фасадом звернений у бік вулиці Києво-Московської, від якої корпус відділяє парк. Протягом свого існування суттєвих перебудов і втрат не зазнав. У 1960-х роках з тильного боку прибудовано одноповерховий корпус.

Будинок симетричний, прямокутний у плані, витягнутий з заходу на схід. На другому поверсі північно-східний кут будинку займає гімназична церква св. Миколи. Фасади вирішені в неоготичних архітектурних формах.

Гімназійний пансіон є єдиною збереженою в Глухові спорудою неоготичного стилю. Становить визначну архітектурну і історико-меморіальну цінність.

Нині це – третій навчальний корпус Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка

Залишити відповідь

Ви можете використовувати ці HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>